Kонтејнер за ѓубре се „разладува“ во Вардар!

Скопје забрзано се чисти, за да се остави што поубава слика пред очите на туристите кои овие денови ја сардисаа престолнината, поради утрешниот Супер куп натпревар меѓу „Реал“ и „Манчестер Јунајтед“. 

Граѓански новинар кој сакаше да остане анонимен, испрати до ЦИВИЛ видео-снимка на која неколку работници чистат отпад, на сувата површина околу изградбата на Панорамското тркало, додека истовремено, контејнер за ѓубре, „плива“ по раката „Вардар“.

 

This post is also available in: AlbanianEnglish