Потерници и за кавадарчани

По Скопје и Велес, потерници за членови од коалицијата „За живот во Македонија“ се појавија и во Кавадарци. На мета на црната кампања во Кавадарци е пратеникот Бетиан Китев, јавува граѓански новинар.

„Почнаа и во Кавадарци. Целиот нов центар, сите гради се излепени со 'потерници'“, напиша граѓанскиот новинар кој посака да остане анонимен.

 

This post is also available in: AlbanianEnglish